Hinnavaatlus: kolm suurimat hinnavõrdlusportaali Eestis

Hinnavaatlusportaalid on muutunud digiajastul tarbijate jaoks hindamatuks vahendiks, võimaldades neil teha teadlikke ostuotsuseid ja säästa raha. Need portaalid koguvad ja võrdlevad erinevate kaupade ja teenuste hindu mitmesugustes e-poodides, andes tarbijatele ülevaate parimatest pakkumistest turul.

Miks on hinnavaatlusportaalid olulised?

Rahaline kokkuhoid: Hinnavaatlusportaalide peamine eelis on võimalus leida tooteid ja teenuseid parima hinnaga. See aitab tarbijatel säästa raha, eriti suuremate ostude puhul.

Aja kokkuhoid: Otsides tooteid manuaalselt erinevatest e-poodidest, võib kuluda palju aega. Hinnavaatlusportaalid koondavad kõik pakkumised ühte kohta, vähendades oluliselt aega, mis kuluks parima hinna leidmiseks.

Teavitused sooduspakkumistest: Paljud hinnavaatlusportaalid pakuvad võimalust tellida teavitusi sooduspakkumistest või hinnamuutustest, tagades, et tarbijad ei jääks ilma parimatest diilidest.

Laiem valik: Hinnavaatlusportaalid annavad ülevaate paljudest e-poodidest, sealhulgas väiksematest nišipoodidest, mida tarbija ei pruugi muidu avastada. See laiendab oluliselt valikuvõimalusi.

Informeeritud otsuste tegemine: Lisaks hindadele pakuvad mõned portaalid ka tooteülevaateid ja kasutajate hinnanguid, aidates tarbijatel teha informeeritud otsuseid.

Järgnevas artiklis uurime lähemalt millised on kolm suurimat hindade võrdlust pakkuvat portaali Eestis ning vaatame millised on nende plussid ja miinused. Artikli eesmärk ei ole välja valida ühte parimat portaali, vaid  informeerida tarbijaid erinevatest võimalustest.

Hinnavaatlus
Hinnavaatlus

Eestis tegutsevad hinnavaatlusportaalid

Eestis on mitmeid hinnavaatlusportaale, mis aitavad tarbijatel leida parimaid pakkumisi. Näiteks Hinnavaatlus.ee on Eesti vanim hinnavõrdlusportaal, mis katab laia tootevalikut alates arvutitest ja elektroonikast kuni kodumasinate ja isiklike tarbekaupadeni. Teine populaarne portaal on Hind.ee, mis pakub sarnast teenust, võimaldades tarbijatel võrrelda hindu ja leida soodsaimaid pakkumisi. Maksetingimused.ee portaal pakub samuti hinnavõrdlust, kuid lisaks toodete täishindadele on välja toodud erinevate kaupmeeste järelmaksupakkumiste kuumaksete suurused ja intressimäärad.

Hinnavaatlus.ee

Hinnavaatlus.ee on 1997. aastast tegutsev Eesti kapitalil põhinev, Eesti vanim hinnainfot edastav hinnavõrdlusportaal, mis aitab leida erinevaid arvutitehnika, koduelektroonika, fototehnika tooteid ja võrrelda nende hindu ja tehnilisi parameetreid.

Hinnavaatlus.ee võrdleb hindu järgmistes kategooriates:

Sülearvutid, Tahvelarvutid, Mobiiltelefonid, Lauaarvutid, Koduelektroonika, Fototehnika, Arvutikomponendid, Printerid ja tarvikud, Mängud ja konsoolid, Muusikainstrumendid, Professionaalne valgustehnika, Tarkvara, GPS seadmed, Valveseadmed, Kassaseadmed, Suur kodutehnika, Väike kodutehnika, Ehitus- ja aiakaubad, Tööstusautomaatika süsteemid ja komponendid, Professionaalne helitehnika, Sisustuskaubad, Riided, jalatsid & aksessuaarid, Autokaubad, Varia, Lastekaubad, Sport ja vaba aeg, Ilu ja tervis, Teleskoobid ja binoklid, Kasutatud tooted

Peamised plussid kasutaja jaoks:

Suur valik tooteid ja kaupmehi, saab kasutada erinevaid filtreid tooteotsinguks, toodete juures tehnilised parameetrid ja kasutajate tagasiside, portaalis on ka foorum

Peamised miinused:

Vananenud kasutajaliides, palju vilkuvaid bännereid ja reklaame

Hind.ee

Hind.ee kuulub Leedu ettevõttele UAB Elektroninės prekybos centras ja tegutseb Eesti turul teadaolevalt aastast 2018. Külastajate arvu poolest on Hind.ee tõusnud Eesti suurimaks hinnavõrdlusportaaliks. Portaalis on toodud hinnad enam kui 3 000 000 erineva toote kohta.

Hind.ee võrdleb hindu järgmistes kategooriates:

Telefonid, Arvutitarvikud, Videotarvikud/Audioseadmed, Foto ja video, Autotarvikud, Köögiseadmed, Ilu ja mood, Lastekaubad, Kodu- ja aiakaubad, Sport ja vaba aja kaubad, Lemmikloomatarbed, Rõivad, jalatsid, Mööbel ja kodusisustus, Kontori- ja kirjatarbed, Toit ja joogid,

Peamised plussid kasutaja jaoks:

Eesti suurim hinnavaatlusportaal, lihtne ja mugav kasutajaliides, otsing ja filtrid, ei sisalda reklaame

Peamised miinused:

Omaniku ja müügitulu info ei ole läbipaistev, seega ei ole võimalik kontrollida lehe erapooletust hinnavõrdluste läbiviimisel. Toodete juures puuduvad tehnilised parameetrid.

Maksetingimused.ee

Maksetingimused.ee on Eesti suurim sõltumatu järelmaksu pakkumiste võrdlusportaal, mille eesmärgiks on aidata tarbijatel ja väikeettevõtjatel teha paremaid ostuotsuseid aidates neil võrrelda erinevate müüjate ja teenusepakkujate järelmaksu- ja krediidimüügi tingimusi. Erinevalt teistest hinnavaatlusportaalidest on maksetingimused.ee lehel peamine rõhk järelmaksu pakkumistel, kuid välja on toodud ka väljaostuhinnad.

Maksetingimused.ee võrdleb hindu ja järelmaksu pakkumisi järgmistes kategooriates:

Telefonid, Kaamerad, Sülearvutid, Mängukonsoolid, Telerid, Tolmuimejad, Robottolmuimejad, Rehvid, Autod, Hambaravi, Muud tooted

Peamised plussid kasutaja jaoks:

Eesti suurim järelmaksu pakkumiste võrdlusportaal, mugav kasutajaliides ja kaasaegne kujundus, lisaks täishindadele võrdleb ka järelmaksu hindu, ei sisalda reklaame

Peamised miinused:

Suhteliselt väiksem toodete valik võrreldes teiste portaalidega

"Maksetingimused.ee portaal pakub samuti hinnavõrdlust, kuid lisaks toodete täishindadele on välja toodud erinevate kaupmeeste järelmaksupakkumiste kuumaksete suurused ja intressimäärad."

Kokkuvõte

Hinnavaatlus portaalide kasutamine on tarbijate seas populaarsust koguv nähtus, kuna aitab nii aega kui raha kokku hoida. Eestis tegutsevad kolm suuremat hinnavõrdlusportaali: Hinnavaatlus.ee, Hind.ee ja Maksetingimused.ee. Neist kaks esimest pakuvad suhteliselt sarnast kasutajakogemust ning mõlemad võrdlevad ainult toodete täishindu.

Hinnavaatlus.ee on läbipaistva struktuuriga ning sõltumatu Eestimaine hinnavaatlusportaal. Hind.ee on Eesti suurim hindade võrdlemise sait, kuid selle läbipaistmatu struktuur seab kahtluse alla portaali erapooletuse. Maksetingimused.ee on mõnevõrra erineva kontseptsiooniga, kuna keskendub rohkem järelmaksu pakkumiste võrdlemisele ning toob iga toote all seda toodet müüva kaupmehe juures ära järelmaksu kuumakse, intressimäära ja järelmaksu pakkuja lisaks toote täishinnale.

Parim pakkumine:
Maksetingimused.ee
Külasta

Sulle võiks veel huvi pakkuda:

Left Arrow
Left Arrow
Right Arrow
Right Arrow